Říjen 2009

kočka

30. října 2009 v 11:46 | vaše cooldiamantgirl kiki
kočka patří mezi oblýbené domácí mazlíčky.je roztomilá hodná a přítulná.když si pořizujete kočku,počítejte s tím,že to bude něco stát.budete totiž muset koupit-pelíšek,granule,maso,pamlsky,hračky,kartáč na srst,škrabadlo,misku na vodu,misku na granule,misku na maso a obojek.když k tomu přičtete veterinální péči,tak vás asi přejde chut si kočku pořizovat,ale pak si uvědomíte že to za to stojí.dobře si rozmislete jaké chcete plemeno-sibiřská kočka,perská kočka,angorská kočka,sijamská kočka.atd.atd.pokud chcete kočku levnější,pořidte si křížence.

chorvatsko

27. října 2009 v 16:37
v posledních letech je chorvatsko rájem turistů z celé evropy.zájem o toto krásné místo stále stoupá.chorvatština je podobná češtině,což je pro čechy velkou výhodou.kromě moře turisty lákají také noční trhy,v chorvatsku to totiž v noci žije.lidé se tam dopravují hlavně autem a autobusem,ale letadla a lodě nejsou výjimkou.turisté nejčastěji nocují v apartmánech a kempech.chorvatskými městy jezdí na moři trajekty.asi nejkrásnější chorvatské město je trogir.určitě se tam podívejte.

záludná hádanka

25. října 2009 v 11:33
víte,co je mezi zemí a mořem. spojka a

rozkrojený banán

25. října 2009 v 11:29
vezmi banán a špejli.vpíchni špejli do prostřed banánu.tak to opakuj i v jiných částech banánu.až si ho pak někdo oloupe,rozpadne se mu na kousky.

vtipy

25. října 2009 v 11:24
buchta řekla haha a vyhodila tvaroh s podnájmu.někdo klepe na dveře-kdo je tam.zeptá se pán.tady soused.máte česnek.zeptá se soused.ne.po chvíly zas někdo klepe.kdo je tam.zeptá se pán.tady soused,tak vám nesu ten česnek.blázni jedou na zájezd.rozbije se jim autobus,tak to de řidič opravit.po chvíly přijde blázen a říká-já vim co tomu je.řidič ho odbije at si jde sednout.to se opakue třikrát a po čtvré řidič vztekle odhodí šroubovák a zeptá se-tak co tomu je.blázen odpový.je to rozbitý.

egypt

25. října 2009 v 9:56
starý egypt a jeho památky jsou slavné již od pradávna.řecký spisovatel hérodotos,který před zhruba 2500 lety procestoval egypt,kupříkladu napsal-přikročím niný k tomu,abych o egyptu podal podrobější výklad,protože je v něm více podivuhodných věcí než v kterékoli jiné zemi a stavby nad pomyšlení větší než kdekoli jinde.právě tak žasnou i turisté,kteří dnes přijíždějí do země na nilu.obdivují mohutné piramidy,stěny velkých chrámů poseté hieroglifi,obrovské sochy,pestré malby v hrobkách,mumie,lodě nalezené v takřka nepoškozeném stavu,válečné vozy,nábytek,hry,nástroje a mnoho dalšího.o tom všem se ví už velmi mnoho.existuje dokonce i věda,která se na starý egypt specializuje,tvz.egyptologie.ale ani egyptologům se nepodařilo sejmout roušku všech tajemství faraonské říše,a tak ještě nejedna hádanka čeká na svého badatele,který by ji dokázal rozluštit.

rozpitá nádhera

25. října 2009 v 9:21
budeš potřebovat-vodu,tuš a papír. namočený papír opatrně polož na stůl a tuší na něj namaluj jakýkoli obrázek.dej pozor,aby byl papír namočený pořádně,jinak by se totiž správně nerozpil.nech uschnout a nádhera je hotová.

boxer

25. října 2009 v 8:52 | vaše cooldiamantgirl kiki
fakt,že se z čistě služebního psa minulích dob stal ideální pes do rodiny,spočívá do značné míry v boxerových vlastnostech,díky nimž se stal věrným členem domácnosti,který chrání svou rodinu a domov.-boxer je ostražitý,ale není uštěkaný,je odvážní,tvrdý a rázný,ale není záludný nebo falešný,dá se snadno vychovat a je poslušný,ale nikdy není podlézavý,je hravý,ale nikdy neklidný nebo nervozní,své pány miluje a sám také lásku potřebuje,ale není nikdy vtíravý nebo na obtíž.chov boxera není nijak náročný,což ještě zvyšuje jeho oblýbenost jako rodinného psa.kromě toho je boxer využíván také pro sportovní a služební výcvik.

originální šperkovnice

25. října 2009 v 8:42
na šperkovnici budeme potřebovat-krabičku od bonboniéry,lepidlo herkules,výstřižky z časopisů,staré poštovní známky,sušené listí. krabičku polepíme herkulesem a nalepíme na ni známky,listí a výstřižky.no,a ted už stačí jen si do ní dát svoje náhrdelníky,náušnice,prstýnky, řetízky a náramky.opravdu jednoduchá věcička.

činčila

25. října 2009 v 8:20 | vaše cooldiamantgirl kiki
toto zvířátko patří už k trochu náročnějším,proto je vhodná spíše dětem nad deset let.pokud si kupujete činčilu jako takovéto zvířátko na mazlení,kupte si raději morčátko nebo králíčka,činčila se totiž mazlí jen velice nerada.ačkoli se nerada mazlí,má ráda běhání po bytě.ale pozor-dělá bobečky a okusuje dřevěný nábytek.no,ale ted už k trochu veselejším věcem.činčila je opravdu zajímavé zvíře-v její srsti nemohou žít paraziti,má ji totiž moc hustou.provádí srandovní kousky.určitě vás budebavit činčilu jen pozorovat.

okrasný papír

25. října 2009 v 8:16

na okrasný papír budeme potřebovat-papír,vodu,barvičky,štětec a podložku.na podložku dáme namočený a pomačkaný papír.ten pak přetřeme tmavou barvou,nejlépe černou.poté jej přetřeme barevnou a počkáme až uschne.vskutku jednoduché a hezké.

andulky

24. října 2009 v 20:06 | vaše cooldiamantgirl kiki
tento ptačí druh má mnoho předností,přesto ani tohoto malého papouška nemůžeme domů přivést jen tak.je totiž potřeba si obstarat alespon následující věci-klec,hračky,krmítko,krmítko na pití,pamlsky,potravu,vitamíny,butku a sprej proti roztočům.tento ptáček vám přinese spoustu starostí ,ale i radostí je vhodný i pro začínající chovatele.andulka má mnoho barevných variant ,proto je také tolik oblýbená u dětí.každý den ji dopřejte volný let po bytě.počítejte s tím že si andulka oblíbí pár míst a ty častokrát hodně zdemoluje.místo jedné andulky si raději pořidte dvě a více aby samotné andulce nebylo smutno. hodně štěstí při odchovu.

vesmír-první díl

24. října 2009 v 14:27
lidé se hodně dozvěděly o vesmíru tím,že už od dávných dob sledovaly noční oblohu. první astronomové k tomu používaly pouze své oči.moderní astronomové se dívají velkými silními teleskopy,takže mohou vidět hvězdy a planety z blízka.koperník byl první kdo řekl,že země se točí kolem slunce.galilei si sestavil vlastní dalekohled.newton oběvil,že gravitační síla způsobuje,že země obýhá kolem slunce.hubble pomocí svého teleskopu zjistil,že galaxie se neustále roztahuje.

domácí mazlíčci

24. října 2009 v 13:40
já mám doma mazlíčků pět.dlouhosrstou kočku sametku,činčilu míšu,křečíka tuk-tuk-tuky-tuka,rybičku perličku a kocourka cvočka.miluju zvířata,jsou moc rostomilá.